Jäsenten kirjautuminen

Pohjanmaan Eläinlääkäriseura ry

Österbottens Veterinärsällskap rf


Yhdistyksen viralliset kielet ovat suomi ja ruotsi.


Yhdistyksen tarkoituksena on koota sen toiminta-alueella olevat eläinlääkärit yhteistoimintaan kaikissa eläinlääkärien toiminta-alaan kuuluvissa asioissa, kehittää niitä ja samalla edistää hyvää ammattitoveruutta. Yhdistys pyrkii toteuttamaan tarkoituksensa kokoamalla jäsenensä vähintään kaksi kertaa vuodessa kokouksiin, joissa keskustellaan ammattialaan kuuluvista kysymyksistä ja pidetään esitelmiä.


Yhdistyksen asioita hoitaa syyskokouksen vuodeksi kerallaan valitsema johtokunta, johon kuuluu neljä jäsentä: puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, sihteeri ja rahastonhoitaja. Johtokunta kokoontuu puheenjohtajan kutsumana ja on päätösvaltainen, jos vähintään kolme jäsentä on läsnä.

 

 
Copyright © 2009 Pohjanmaan eläinlääkäriseura